2025-ci il mayın 10-da müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, görkəmli şəxsiyyət və dünya miqyasında tanınmış siyasi xadim Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümü tamam olur.
Heydər Əliyev Azərbaycanın müstəqil və güclü dövlət kimi inkişafında və formalaşmasında müstəsna rol oynamışdır. 1993-cü ilin iyununda xalqın çağırışı ilə respublika rəhbərliyinə qayıdan Böyük Lider Heydər Əliyev ölkəmizi dövlət müstəqilliyini itirmək təhlükəsindən və vətəndaş qarşıdurmasından xilas etmiş, dərin siyasi, iqtisadi və sosial böhranın qarşısını almağı bacarmışdır.
Ümummilli Liderin zəngin irsi bu gün Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə uğurla davam etdirilir. Bu strateji xətt ölkəmizin müstəqilliyinin möhkəmləndirilməsində, iqtisadiyyatın davamlı inkişafında və xalqımızın rifahının yüksəldilməsində mühüm nailiyyətlərə yol açmışdır.

DataLife Engine / День памяти Общенационального лидера Гейдара Алиева
10 мая 2025 года исполняется 102 года со дня рождения Гейдара Алиева - архитектора и основателя независимого Азербайджанского государства, выдающейся личности и всемирно известного политического деятеля.
Гейдар Алиев сыграл исключительную роль в развитии и формировании Азербайджана как независимого и сильного государства. В июне 1993 года Великий лидер Гейдар Алиев, вернувшийся по призыву народа к руководству республикой, спас нашу страну от угрозы потери государственной независимости и гражданского противостояния, сумел предотвратить глубокий политический, экономический и социальный кризис.
Богатое наследие Общенационального лидера сегодня успешно продолжается под руководством Президента Ильхама Алиева. Эта стратегическая линия открыла путь к важным достижениям в укреплении независимости нашей страны, устойчивом развитии экономики и повышении благосостояния нашего народа.