DataLife Engine / ELAN
Dünya Sionist Təşkilatının 2025-ci ilin oktyabrında keçiriləcək 39-cu Sionist Konqresi ilə əlaqədar Avropa Yahudilərinin Bakı Dini İcması 39-cu Sionist Konqresinə Sionist Təşkilatın nümayəndəsinin seçildiyini elan edir.
Namizəd olmaq istəyənlər ən azı 50 seçici imzası ilə dəstəklənən namizədlər siyahısını 24 iyun 2025-ci il tarixinədək Dairə Seçki Komitesinə (AEK - Federal Şura) təqdim etməlidirlər.
Namizədlərin irəli sürülməsi, seçkilərə namizədlərin qeydə alınması və seçkilərdə səsvermə qaydası ilə Federasiya Şurasında tanış olmaq olar.

DataLife Engine / ОБЪЯВЛЕНИЕ
В связи с проведением в октябре 2025 г. 39-го Сионистского конгресса Всемирной сионистской организации, Бакинская Религиозная Община Европейских Евреев объявляет о проведении выборов представителя Сионистской организации на 39-й Сионистский конгресс.
Желающие должны предоставить список кандидатов, подкрепленный минимум 50 подписями избирателей в Окружной Избирательный комитет (АЕК) (Правление Федерации) до 24 июня 2025 г.
С порядком выдвижения кандидатов, регистрации кандидатов на выборы и голосования на выборах можно ознакомиться в Правлении Федерации.