M.Bekkerin “Azərbaycanın etnik mozaikasında yəhudilər” kitabının təqdimatı
8 fevral 2024-cü ildə Avropa Yəhudilərinin Sinaqoqunda Moisey Bekkerin “Azərbaycanın etnik mozaikasında yəhudilər” kitabının 1-ci cildinin təqdimatı keçirildi. Tədbirdə bütün yəhudi icmalarının və təşkilatlarının nümayəndələri iştirak etdilər.
Təqdimat zamanı M.Bekker kitabda əks olunan materiallar haqqında danışdı və gələcək planlarını bölüşdü. Azərbaycanda yəhudilərin tarixi haqqında 3 cildlik nəşr planlaşdırılır. Tədbirdə Milli Məclisin deputatı A.X.Rafailov, Azərbaycan STMEQİ Fondunun sədri Ş.Davudov, Dağ yəhudiləri icmasının sədri M.Yevdayev və Avropa yəhudiləri icmasının sədr müavini Y.Brenneysen çıxış etdilər.

Презентация книги М.Беккера "Евреи в этнической мозаике Азербайджана"
8 февраля 2024г в Синагоге Европейских Евреев прошла презентация книги Моисея Беккера "Евреи в этнической мозаике Азербайджана", том 1. В мероприятии приняли участие представители всех еврейских общин и организаций.
Во время презентации М. Беккер рассказал о материале отраженном в книге и поделился дальнейшими планами. Планируется выпустить 3 тома о истории евреев в Азербайджане. Выступили депутат Милли Меджлиса А.Х. Рафаилов, Председатель Азербайджанского фонда СТМЕГИ Ш. Давудов, Председатель общины Горских евреев М. Евдаев, зам. председателя Общины европейских евреев Е. Бреннейсен.